Stovyklavietės.lt

Rekomenduojame

Orai Lietuvoje

Ugnera

Vinetu kaimas

Svetaine.lt

Suduvos gidas

2ratai

Google paieška

Po Biržus

Pirmasis sustojimas Pabiržėje. Ten pamatysite grakščią neogotikinę bažnyčią ir senosios klebonijos ansamblį. Galima aplankyti kompozitorių Budriūnų gimtinės muziejų, žieduose skendinčią A. Jaronytės sodybą. Vėliau siūlome užsukti į Likėnų reabilitacinės ligoninės parką, kur galėsite pamatyti hidrogeologinį paminklą “Smardonės” upelį.

   Iš Likėnų pasukite į Biržų miestą. Ekskursiją pradėkite nuo Biržų pilies. Pilyje įsikūrusiame „Sėlos“ muziejuje susipažinsite su krašto istorija, pamatysite įdomių eksponatų. Taip pat galėsite sudalyvauti programoje “Žaldoko alus” (alaus darymo pristatymas, folklorinio ansamblio programa, biržeitiško alaus ragavimas).

   Aplankę pilį, siūlome nuvykti prie vieno ilgiausių pėsčiųjų tiltų Lietuvoje (525 m). Eidami juo ir grožėdamiesi Širvėna - seniausiu dirbtiniu ežeru Lietuvoje, pasieksite Astravo dvaro sodybą, nuo kurios atsiveria graži Biržų panorama. Astrave galima pamatyti senovinę užtvanką, buvusį vandens malūną, sargo namelį, buvusius ūkinius pastatus ir pasivaikščioti po seną parką.

   Iš Astravo dvaro siūlome vykti pamatyti karstines įgriuvas. Jos atsirado vandeniui išplovus žemėje slūgsančius gipso klodus. Iš viso Biržų rajone priskaičiuojama jau per 9000 įgriuvų. Įžymiausia - “Karvės ola” yra vienintelė Lietuvoje šachtinio tipo įgriuva, kurios požemiai nuo lankytojų akių slepia 5 urvus ir požeminį ežeriuką. Netoliese rasite “Ievos duobę”, “Geologų duobę”, ir “Lapės duobę”. Šios įgriuvos yra sausos, tačiau pavažiavus keletą kilometrų jums atsivers karstinės kilmės vaizdingi Kirkilų ežerėliai.

  Ekskursijos pabaigai siūlome grįžti į Biržus ir paragauti alaus vienoje iš pasirinktų alaus daryklų, kur galėsite sužinoti apie alaus gamybos procesą, paragauti keleto rūšių alaus, pasiklausyti istorijos apie alaus daryklą.