Stovyklavietės.lt

Rekomenduojame

Orai Lietuvoje

Ugnera

Vinetu kaimas

Svetaine.lt

Kamelija

Google paieška

Valdovų keliu, kultūrinio turizmo maršrutas

Seredžius – Veliuona – Raudonė – Pilies I km. – Skirsnemunė – Jurbarkas (45 km).

  Maršruto lankytini objektai:

  • Seredžius:

  Palemono kalnas – su šiuo didingu piliakalniu siejama legendinės Lietuvos pradžia. Senovės Lietuvos metračiuose minimas kunigaikštis Palemonas, kuris, pasitraukęs iš gimtosios Romos, apsistojo prie Nemuno ir Dubysos upių.

  Dubysos pilis – iki šių dienų išlikusi tik buvusios Vokiečių ordino pilies vieta. Dubysos ir Nemuno santakoje galima išvysti kalveles, vietinių gyventojų vadinamas „palocėliais“. 1409 m. pilį ketino pulti Vytauto Didžiojo vedama Lietuvos kariuomenė.

  • Veliuona:

  Gedimino kapas – pasak legendų Veliuonoje žuvo ir šiame piliakalnyje buvo palaidotas Lietuvos Didysis kunigaikštis Gediminas. Jo laidojimo vietą žymi pastatytas obeliskas.

  • Raudonė:

  Raudonės pilies kompleksas – pilies parke stūkso galingas ąžuolas, vadinamas Gedimino vardu. Legendoje pasakojama, kad po šiuo medžiu, vykdamas į Veliuoną, paskutinį kartą puotavo Lietuvos Didysis kunigaikštis Gediminas.

  Kartupėnų piliakalnis – spėjama, kad ant šio piliakalnio galėjo stovėti viena iš kunigaikščio Vytenio pilių.

  • Pilies I km.:

  Panemunės pilies kompleksas – remdamiesi istoriniais faktais žmonės kuria romantiškus pasakojimus, kad Panemunės pilies parke supiltose dvejose kalvelėse palaidotas kunigaikštis Vytenis su žmona.

  • Skirsnemunė – miestelis menantis ne vieną kovą su Kryžiuočių ordinu. Skirsnemunėje 1431 m. Lietuvos Didysis kunigaikštis Švitrigaila pasirašė trumpai galiojusią taikos sutartį su Kryžiuočių ordino magistru.

  • Jurbarkas:

  Bišpiliukai – piliakalnis, esantis Kalnėnuose, reikšmingas, nes čia stovėjo Kryžiuočių ordinop statyta Georgenburgo pilis. Istorija mena, kad šią priešų tvirtovę puolė Didysis Lietuvos kunigaikštis Kęstutis ir kunigaikštis Vytautas.